2010.12.05-én született Kende. A nevét ő választotta, a Kende név szimbolikája illik az egyéniségére: harc, küzdelem, kinyílás, vonzás, erők egyensúlya.
2013.07.22-én született Vinci, nevének jelentése győztes.
A velük való kalandokat örökítem meg a blogban.
Összes oldalmegjelenítés
2025. január 9., csütörtök
Róma II. rész
Dohányzás: mi nem dohányzunk és utáljuk a cigifüstöt, függetlenül attól, hogy milyen típusú szerből jön. Rómában és Olaszországban azt tapasztaltuk, hogy függetlena kortól, nemtől, mindenki szívja, közterületen is, közvetlenül melletted a buszra várva.Ha tudtunk, mert nem volt tömeg, arrébb mentünk és megjegyzést tettek ránk. Az ottlétünk alatt olvastam, hogy Milánóba a közterületeken betiltják a dohányzást és pénzbírságot kap, aki szívja. Jelentős bevétele lesz belőle a városnak.
Belépők: mi sehová nem vettünk előre online jegyet. Azt tudtuk, hogy a szállásunk a külvárosban lesz, a menetrend az olaszoknál képlékeny, ott már sehová nem tudtam online jegyet venni. A Colosseumnál Zoli beállt a jegypénztár előtt kígyózó legalább 1 km sorba, délután, kb. 1 óra alatt jutott jegyekhez és bent töltöttünk 2 órát. Sehová nem kérünk idegenvezetést, mert a fiúk nem tudnak angolul, nem értenék. 18 év alatt mindenhová ingyenes a belépés. Vatikán teljeen ingyenes, vannak kivételek, oda ne mentünk be. Verőfényes napsütés volt aznap(is), nem okozott gondot sorban állni, mellettünk egy orosz cuki kisbaba szórakoztatott.
Piac: vasárnaponként a porte portese megállónál piac van, több utca átalakul ócskapiaccá, ruhapiaccá.Minden második árusnál hasonló a portéka, egy szenegáli fiútól szerettünk volna két pólót venni, de az ár nem volt alkuképes, ezért a póló ott maradt.
Árak: élelmiszereket a "Karfiol"(Carrefour)szupermarketben vettünk. Sajnálom, hogy Magyarországon nincsenek jelen, mert minőségben sokkal jobb, mint nálunk bármelyik szupermarket, az árak változóak. Ha van akció, akkor az nagyon megérős. 18 után 50%leárazták a frissensülteket és a köreteket.
Pékség, cukrászdák: a külváros több pontján is több étterem, pékség,kávézó a házak aljában. Megfigyelhetem, hogy sokan nem otthon(vagy nemcsak otthon)isszák meg az első kávéjukat, hanem beugranak egy kávézóba, 2-4 euróig ittunk kávét. Nekünk ez luxus, én itthon lefőzöm és viszem a helyes kis termoszomba magammal. Az egyik kisboltban, ahol gyönyörű sonkák, finom sajtok és pékárúk voltak, mindig raktak ki munchot, 2 euroért 6-8 finom pékárut.
Fodrászat: Kende ha utazunk ott elmegy fodrászhoz. Barber shop már mindenhol van Európában, a szálláshoz közel, a "központba"mentünk el, egyiptomi fiúk dolgoztak, nagyon sokáig, szinte hajszálanként vágták a haját,fotó alapján. Kedvesek voltak, nem beszéltek angolul, háttérben szólt az ima. Megkérdezték, hogy kérek-e kávét, naivan azt gondoltam főznek ott az üzletben, de átmentek a kávézóba, hoztak egyet és nem számolták fel.
Mindenhol érik a cirtom, narancs, mandarin. Kertesházakat sehol nem láttunk, 4-6 emeletes, kiváló állapotban(külső szemmel)lakóparkhoz hasonlóakat igen. Tetszett, hogy az erkélyek kisebb oázisok, virágok, növények lógnak le az erkélyről.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nekem nagyon szimpatikus a mediterráűn kávézási szokás :-) Legutóbb nekem Görögországban is az tűnt fel, hogy reggel olyan békésen ücsörögnek a teraszokon kávézgatva. Én nagyon szeretem a kávét, és régebben volt is olyan hobbink, hogy ahol megfordultunk, ott a főtéren ittunk egy kávét. Újabban leszoktunk erről. De hogy egy rohanó reggel hogyan férne bele nekem még egy kávézóban kávézgatás, azt nem tudom :-)
VálaszTörlésEz nekem is tetszik, a nyugodt, stresszmentes reggeli indulás lehet, hogy hozzájárul a hosszú életükhöz?
VálaszTörlés